Žák vrátil titul krále titánů do českých rukou

21. 11. 2009

Plzeň - Galavečer v kickboxu Souboj Titánů v Městské hale na Slovenech začal přesně podle programu předzápasem českého borce Filipa Sýkory a Slováka Miroslava Cingela, z něhož vyšel vítězně Čech.
Po rozehřívacím fightu už následovala první eliminace hlavní pyramidy. A hned přišla první změna, kterých na diváky v průběhu večera čekalo ještě několik.

Kvůli zpoždění letadel totiž nedorazil Holanďan Redouan Cairo a českému kickboxerovi Davidu Onuferovi se tak postavil loňský vítěz Souboje titánu, Rakušan a syn českých emigrantů David Keclik. Onufera po remizových třech kolech ve čtvrtém speciálním porazil k.o.

Ve druhém eliminačním fightu se proti sobě postavili Slovák Tomáš Šenkýr a Nermin Juka Halovič z Bosny a Hercegoviny. Po opět velice vyrovnaném boji se z postupu do semifinále radoval slovenský reprezentant.

Až třetí eliminace dokázala rozproudit diváky v nabité Městské hale Lokomotivy. V kostýmu gladiátora a v doprovodu strhující hudby totiž mezi provazy přišel jejich miláček a největší favorit pyramidy, chomutovský rodák Jiří Žák.
A pompézní nástup si pak v průběhu večera ještě dvakrát zopakoval, i když jeho cesta do finále nebyla tak jednoduchá, jak někteří očekávali. Hned v eliminaci ho potrápil Němec Tyron Prest West. Už ve druhém kole diváci v euforii křičeli: "Jirko, už je to dlouhý, skonči to."
Ovšem německý potomek amerického vojáka se nehodlal vzdát a ve třetím kole dokonce dostal Žáka na zem, až byl počítaný. Diváci ale svého hrdinu podrželi. Mohutným skandování "Jirka, Jirka..." ho nakonec dotlačili k téměř povinnému vítězství.

Při čtvrtém eliminačním kole se zase atmosféra v hale uklidnila. Proti sobě stanuli teprve osmnáctiletý Rus Arthem Vakhitov a Portugalec Leonildo Evora. Další velice vyrovnaný duel opět muselo rozhodnout až čtvrté přidané kolo, po kterém na body vyhrál mladý Rus.
A netrpělivé diváky už čekali semifinále.

Hned to první ovšem přineslo zklamání. Proti Slovákovi Šenkýrovi se měl postavit Rakušan a loňský vítěz Keclik, kvůli zranění ale odstoupil. Jako náhradník měl být vítěz z rezervního zápasu Sýkora. Jenže situace se opakovala a ani on kvůli zranění k fightu nemohl nastoupit. Šenkýrovi se tak postavil poražený z předzápasu, jeho týmový kolega ze žilinského klubu Cingel. A podle toho také první semifinálový fight vypadal.
Kickboxeři natěšenému publiku předvedli kousek ze svého tréninkového oťukávání, kdy se sebe navzájem téměř nedotkli. I přes napomenutí rozhodčího ve hře pokračovali, diváci pískali, ovšem borci bojovat nezačali. "Teď se nechá Cingel počítat na nohu," ozvalo se z publika. A také že ano. Za chvíli se Cingel chytil za nohu, nechal se počítat a jeho trenér hodil do ringu bílý ručník. Velká fraška tak měla rychlý průběh.

Druhé semifinále naštěstí divákům vše vynahradilo. Mezi provazi se opět vrátil Žák a proti němu se postavil mladý ruský kickboxer Vakhitov. Zaplněná hala opět bouřlivě křičela "Jirko, Jirko..." Ani tentokrát ale Žákova vítězství nebylo bez komplikací. Ruský mladíček jeho ranám uhýbal a v prvních dvou kolech se zdál být lepší. Žák ale ve třetím kole ožil a Rusa zdolal na body v prodloužení.

Po přestávce byl na programu doprovodný superfight MMA, kde se bojuje téměř bez pravidel. Ovšem než stihli borci André Reinders a Aleksej Voronov předvést něco opravdu zajímavého, byl konec. Reindersovi se povedlo Voronova hned v prvním kole dostat na zem a tam ho tak dlouho mlátil a škrtil, až Voronov vzdal.

Ve druhém fightu, tentokrát podle pravidel K1, se představil domácí oblíbenec Jan Tůma. Proti němu se měl postavil Dario Kadič, ovšem nahradil ho brněnský mladík Kopecký, který ale vydržel pouhé jedno kolo.


Československé finále Žák vs. Šenkýr ale nakonec bylo pravým vyvrcholením večera. První tři kola a opět nerozhodně! Ve čtvrtém Žák zmobilizoval všechny své zbylé síly a za mohutného jásotu do posledního místa plné Lokomotivy vyhrál.
Konec ale tentokrát trochu pokazili diváci, kteří se hned po poslední ráně začali rychle zvedat a prchat k východu. "Kam utíkáte, ještě není konec," vyzýval je do mikrofonu šťastný vítěz, který také přiznal, že v každém kole měl k prohře jen krůček. "Díky všem, kteří mě hnali dopředu," rozloučil se s plzeňským publikem.

Souboj titánů - pyramida K1: Vakhitov porazil Evoru (na body, extra kolo), Žák porazil Westa (na body), Šenkýř porazil Halovice (na body), Keclik porazil Onufera (TKO, extra kolo). Semifinále: Žák porazil Vakhitova (na body, extra kolo), Šenkýř porazil a Cingela (Cingel vzdal po prvním kole). Finále: Žák porazil Šenkýře (na body).
Superfighty - K1: Chajkin porazil Apeltauera (přerušeno dokrotrem v prvním kole), Tůma porazil Kopeckého (Kopecký vzdal v prvním kole). MMA: Reinders porazil Voronova (soupeř vzdal v prvním kole).

Loading...
1