Výsledky ST 2017

30. 11. 2017

Vážení sportovní přátelé a příznivci bojových sportů zejména. Za námi je již 14. ročník Souboje Titánů. Dá se říci, že i když příprava turnaje byla na té nejvyšší profesionální úrovni, Souboj Titánů se ani v tomto ročníku neobešel bez komplikací. Standardní problémy v podobě zranění některých fighterů v období přípravy zamotaly poměrně slušně s celkovou startovní listinou. Do poslední chvíle nebylo tedy jisté, zdali některé zápasy vůbec proběhnou. O to větší bylo očekávání vypjaté atmosféry již v předvečer gala večera při oficiálním vážení, které proběhlo v OC TESCO na Rokycanské. Napjatou atmosféru podtrhli někteří fighteři svými excesy již při drobných provokativních potyčkách v samotném závěru vážení na podiu akce. V té chvíli nebylo pochyb o tom, že následující gala večer v aréně Lokomotivy diváci nebudou ochuzeni o mimořádnou show! Nutno podotknout, že i přes veškeré komplikace před samotnou akcí všechny zápasy splnily stoprocentně naše očekávání stejně tak jako i samotná organizace turnaje, která šlapala na jedničku.

Galavečer otevřela v prvním superfightu K1 rules dvojice fighterů ve váze do 69kg ve kterém nastoupil klatovský rodák Filip Kaisr proti domácímu borci Tomáši Kibicovi. V tomto zápase od prvního okamžiku Kibic kombinačně tlačil na Kaisera, který se snažil využít svojí výškovou převahu tím, že se Kibice snažil držet od těla. Ovšem Kibic se čím dál více prosazoval rukama a nakonec zaslouženě zvítězil v poměru 2:1 na body. Ve druhém velmi pěkném zápase boxu, dominovala přesnost a tvrdost úderů zejména na spodky soupeře. Dá se říci, že Roman Voloschuck měl zápas od začátku až do konce pod kontrolou a tak zaslouženě zvítězil na Lubomírem Trenkem v poměru 3:0 na body. Tímto zápasem završil pro domácí plzeňské barvy Voloschuck druhé vítězství. Ve třetím superfightu Muaythai ve váze do 63,5kg nastoupily proti sobě fighteři Jindřich Fiala a Luděk Greguš. I tento zápas měl velmi dobrou úroveň, kde na konec více na vrch měl Luděk Greguš, který v poměru 3:0 na body zaslouženě zvítězil a odvážel si tak pro pražský Aplík Muaythai vítězný pohár.

Ve čtvrtém zápase čekala diváky již první eliminace pyramidy Muaythai ve střední váze, tedy do 75kg. Zde Nastupoval favorizovaný Vít Vokoun proti Ondřeji Marvanovi. Zde od prvního okamžiku Vítek vytvářel poměrně vysoký tlak na svého soupeře. Při jedné z kombinací došlo bohužel k tržné ráně na hlavě Ondry Marvana, díky které lékař zápas pro zranění předčasně ukončil. Vítek Vokoun se tak stal prvním finalistou Pyramidy SuperLigy series. Ve druhém eliminačním zápase pyramidy nastupovali proti sobě Petr Haiser, který byl na poslední chvíli nominován za zraněného Honzu Šindeláře jako náhradník. Jeho soupeřem byl opět favorizovaný Bernard Plavec. V tomto zápase opět po zaznění gongu nastoupil Bernard Plavec s drtivým tlakem na svého soupeře, přičemž ke konci druhé minuty prvního kola, Petra Hisera ukončil K.O. Bernard Plavec se tak stal druhým finalistou pyramidy SuperLigy series.

V dalším zápase první poloviny gala večera byl v očekávání superfight K1 rules a to ve váze supertěžké. V tomto zápase nastoupil klatovský sympaťák Marcel Oravec proti pražskému vikingovi Alenu Kapetanovičovi. Sebevědomý Alen boxoval po celou dobu tak, jak je u něj zvykem s rukama u pasu, příčemž provokativně vyčkával na osudnou chybu svého soupeře. Ta přišla ke konci druhého kola, když po jednom potopení pod Alenovo hák, přilétl z Alenovo strany hák druhý. Náraz by se dal přirovnat ke střetnutí s odbržděným kamionem na D1. Alen Kapetanovič tedy zvítězil K.O. ve druhém kole čímž rozptýlil jakékoliv pochybnosti o svých silových dispozicích. Marcel Oravec sice z ringu odešel po svých, ovšem bezprostředně po příchodu do šatny byl pochopitelně ihned hospitalizován na vyšetření CT do nemocnice. V současné době je již zdráv a všem fanouškům vzkazuje, že se již cítí dobře. V předposledním zápase před koncem první poloviny nastoupil do ringu domácí borec Radek Štádler proti Martinovi Šímovi. Martin Šíma se na Radka opravdu dokonale připravil, když od prvního okamžiku zápasu až do jeho konce měl jednoznačně celý fight pod svou kontrolou. Jeho tlak vyústil ve třetím kole ve vítězné RSC, když rozhodčí pro naprostou převahu soupeře, zápas ukončil ve prospěch Martina Šímy.

Posledním zápasem před přestávkou byl rozhodně nejhezčí zápas první poloviny večera, kterým byl superfight opět ve střední váze. V tomto zápase proti sobě nastoupili dva vynikající fighteři. Za domácí Plzeň to byl zkušený matador Lukáš Šimek jehož soupeřem byl o poznání mladší fighter z vynikající bilancí zápasu Kryštof Mareš z pražského Lanna Gym. Atmosféra mezi oběma borci zde jiskřila energií již při nástupu do ringu. Od zaznění gongu prvního kola bylo jasné, že oba borci jdou do zápasu na více než 100%! Miska vah zápasu měnila křivku vítěze každou sekundou směrem nohoru a dolu. Strhující zápas, ve kterém oba fighteři odvedli fantastické výkony nakonec skončil ve velmi těsném výsledku v poměru 2:1 ve prospěch domácího Lukáše Šimka.

Ve druhé polovině gala večeru zahajovali po přestávce v dalším superfightu Michal Reissinger z Prahy, jehož soupeřem byl Mustafa Kol z Turecka. Bojovalo se v disciplíně Muaythai. Pražský buldozer nastoupil na svého soupeře s takovým náporem, jehož výsledným rozhodnutím Tureckého couche, bylo vhození ručníku do ringu. Vzdáním soupeře tedy Michal Reissinger odvážel z Plzně do Prahy cenné vítězství z mezinárodního fightu. No a před námi byl už jeden z nejočekávanějších zápasů gala večera mezi Jirkou Štádlerem a Karlem Nečesánkem. Superfight opět ve střední váze předznamenal velký zápas již při oficiálním vážení v OC TESCO. Mezi oběma fightery docházelo k provokativním potyčkám již při samotném vážení i při focení na podiu. Atmosféra gradovala až do samotného zápasu, ve kterém rozhodně bylo od začátku až do konce opravdu na co koukat. Oba borci šli opravdu až na dno svých sil, ovšem fenomenální výkon Karla Nečesánka nikoho nenechal na pochybách, že králem arény Souboje Titánů byl tento den právě Karel Nečesánek. Diváci v aréně Lokomotivy oba borce za jejich skvělé sportovní výkony odměnili bouřlivým potleskem, kde Nečesánek zcela zaslouženě zvítězil na body v poměru 3:0 na body. No a před námi byly poslední dva vrcholy gala večera. Prvním z nich byl finálový zápas pyramidy do kterého se probojoval Bernard Plavec a Vít Vokoun. V tomto zápase byli velcí favorité oba fighteři a tak se očekávala opravdu veliká bitva o krále Souboje Titánů. Předpokladem kvalitního fightu bylo zejména to, že oba borci prošli do finále bez zranění a neměli za sebou ani jeden žádnou těžkou válku z předchozího zápasu. Od prvního okamžiku zde byly zjevné vysoké kvality na obou stranách. V prvním kole měl Vít Vokoun poměrně na vrch, ovšem při nástupu do klinče přistál Vítkovi nečekaný loket ze strany Bernarda Plavce, který bezprostředně při zaznění gongu konce prvního kola, ukončil nečekaně i celý finálový zápas pyramidy vítězstvím K.O. ve prospěch Bernarda Plavce. Bernard Plavec se tak stal králem Souboje Titánů stylem K.O. ve všech fightech Pyramidy SuperLigy series a zapsal se tak jako další vítěz do galerie cti Souboje Titánů.

Posledním finálovým zápasem a opravdovou třešní povedeného gala večera byl superfight ve váze do 86kg 5 x 3 min ve kterém diváci očekávali sedminásobného mistra světa a legengu nejen českého Muay thai Jirku Žáka. V tomto zápase měl proti Jirkovi žákovi původně nastoupit čínský šampion Liu Mingzi, který bohužel pro zranění nakonec od zápasu odstoupil. Místo zraněného čínského šampióna do finálového zápasu na poslední chvíli nastupil asijský šampion, Akhmet Alimbekov. Tento fighter z Uzbekistánu nikoho nenechal na pochybách, že role náhradníka se zhostil opravdu nad veškeré očekávání. První dvě kola Jirka Žák nedokázal najít zbraň na svého uzbeckého soupeře. Po prvních dvou kolech miska vah byla na straně Akhmeta Alimbekova. Ovšem v pauze mezi druhým a třetím kolem fightu, jakoby Petr Macháček řekl Jirkovy Žákovi, „Tak mě teď pozorně poslouchej, nepřijel si sem prohrát ale zvítězit, teď půjdeš a rozsekáš toho uzbeka na hadry"! Pravdou je, že když odcházel Jirka z rohu do třetího kola, byl už to ten Jirka, kterého všichni velmi dobře známe. Ve třetím kole začaly ringem opět lítat highkicky, naskočená kolena, punche a rázem uzbek díky Jirkovo tlaku byl tzv „mimo regál"... Jirka Žák svůj drtivý tlak vystupňoval nakonec až na takovou úroveň, že naprosto vyčerpaný a zbitý Akhmet Alimbekov do pátého kola již nenastoupil a poslední kolo tedy vzdal. Po zdvižení ruky legendy Muaythai Jirky Žáka, plzeňská Lokomotiva hřměla jako sopka před výbuchem. Diváci plzeňské haly odměnili Jirku Žáka za fantastický výkon bouřlivým potleskem, kterým poděkovali tomuto jedinečnému sportovci za to, co ve svých téměř čtyřiceti létech do dnes v ringu předvádí.

K tomuto vyjádření diváků se za celý team Souboje Titánů radostí připojuji. S hlubokou úctou a pokorou gratuluji Jirkovi Žákovi za jeho grandiózní představení na 14. ročníku gala večeru Souboje Titánů. Poslední poděkování ovšem patří především vám vážení diváci. Bez vás a bez vaší skvělé atmosféry, kterou vždy v aréně Souboje Titánů vytvoříte, by celý tento turnaj nebyl ničím jiným než pouhým sportem. Ovšem díky vaší přízni se nám společně podařilo pozdvihnout úroveň tohoto sportu a sportovců jako takových na diváckou show ve které nejde pouze jen o sport, ale zejména o společenskou událost roku. Děkujeme vám všem za vaší dosavadní přízeň a těšíme se na vaší účast i v roce 2018. V příštím roce budeme slavit jubileum Souboje Titánů, které ponese číslo 15.

Výsledková listina Souboj Titánů - C.M.T.A. Rules 25. listopad 2017

K1 Rules IKBF Superfight - 69kg 3 x 2 min
Tomáš Kibic - Retro 2 Motherfucker vs. Filip Kaisr - Milénium Gym Klatovy
2:1Nb - Win

Box - 6kg 3 x 3 min
Roman Voloschuck - BC Star Plzeň vs. Lubomír Trenk - BC Strakonice
3:0Nb - Win

Muaythai - 63,5kg 3 x 3 min
Jindřich Fiala - Tik Tak Rokycany vs. Luděk Greguš - Aplík Muaythai Praha
3:0Nb - Win

Muaythai Pyramida eliminace - 75kg 3 x 3 min
Ondřej Marvan - Highlanders Trutnov vs. Vít Vokoun - Tik Tak Rokycany
Medic stop - Vokoun Win

Muaythai Pyramida eliminace - 75kg 3 x 3 min
Petr Haiser - Fiht club Brno vs. Bernard Plavec - X GYM Praha
K.O. - Plavec Win

K1 Rules IKBF Superfight + 96kg 3 x 3 min
Marcel Oravec - Milénium Gym Klatovy vs. Alen Kapetanovič - TKBC Praha
K.O. - Kapetanovič Win

K1 Rules IKBF Superfight - 62kg 3 x 2 min
Radek Štádler - Retro 2 Motherfucker vs. Martin Šíma - Milénium Gym Klatovy
RSC - Šíma Win

Muaythai Superfight - 75kg 3 x 3 min
Lukáš Šimek - YAKSHA Gym vs. Kryštof Mareš - Lanna Gym
2:1Nb - Šimek Win

Muaythai - Superfight + 91kg 3 x 3 min
Michal Reissinger - CZ vs. Mustafa Kol - Turkey
ABD - Reissinger  Win

K1 Rules IKBF Superfight -75kg 3 x 3 min
Jiří Štádler - Retro 2 Motherfucker vs. Karel Nečesánek - Spejb Gym Praha
3:0Nb - Nečesánek Win

Muaythai Pyramida final - 75kg 3 x 3 min
Bernard Plavec - X GYM Praha vs. Vít Vokoun - Tik Tak Rokycany
K.O. - Plavec Win

Muaythai - Superfight - 86kg 5 x 3 min
Jiří Žák - CZ vs. Akhmet Alimbekov  - Uzbekistán
ABD - Žák Win

 

 

Loading...
1