V listopadu uvidíme boj o Krále titánů

17. 10. 2011

Za měsíc, v sobotu 19.listopadu, si fanoušci bojových sportů přijdou na své. Hlavní organizátoři Marek Kaigl a Petr Ottich pro ně plánují opravdu hodnotnou podívanou kickboxerského turnaje Souboj Titánů, podle pravidel K1. Tento turnaj byl zahájen nultým ročníkem již v roce 2004 a od té doby se konají pravidelná finálová klání v listopadu v hale Lokomotivy. Letos vůbec poprvé proběhne finále v plzeňské hokejové hale Čez arény a to kvůli stále větší poptávce o vstupenky. Také jde organizátorům o celkové zkvalitnění turnajového programu a na stále větší nároky diváků i znalců úpolových sportů. A na to „Lokomotiva" prostě již nestačí. Při ohlédnutí do nedaleké historie si vybavíme nezapomenutelné zápasy, které zvedali ze sedadel. Nenapodobitelný byl lovosický bijec, „Lovosické kladivo" Jiří Bursa, zápasy Davida Onufera, Filipa Sýkory, Tolji Hunanyana, Jana Fendricha a mnoho dalších. Skvěle se prezentoval v předminulém ročníku Jiří Žák, který nejenže turnaj vyhrál, ale dokázal pobavit i originální prezentací. Dech beroucí byly i zápasy populárního plzeňana Iron Honzy Tůmy.


Letošnímu finále předcházela eliminační kola a to na jaře v Plzni, dále pak v Berlíně v Linzi a před několika dny v Karlových Varech. Z vítězů těchto kol vybírali pečlivě pánové Kaigl a Ottich bojovníky pro plzeňské finále. Diváci se mohou těšit na vylučovací zápasy, do kterých zasáhnou Tolja Hunanyan a také Filip Sýkora, který v loňském ročníku svedl nevídanou finálovou bitvu s Rakušanem Davidem Keclíkem. Pro ortodoxní plzeňany bude atraktivní zápas Jiřího Štádlera s teplickým Janem Moncolem. Jiří je mladý, ale zkušený fighter, loňský mistr světa ze Španělska a letos zvítězil na mistrovství Evropy ve Vídni. Všechna svá utkání v Plzni vyhrál, i když se někdy musel o svá prvenství pořádně poprat. Neméně zajímavý bude i duel o „Plzeňskou supertíhu" mezi populárním Pavlem Plešicnem a Jakubem Menclem. Zatímco Plešinec je divoký, výbušný a po vítězství hladový, Kuba Mencl se projevuje jako klidný a tichý zápasník, ale dokáže překvapivě tvrdě udeřit oběma rukama. Zlatým hřebem večera bude zápas populárního Ondřeje „Spejbla" Hutníka. Ten vybojoval letos v Bankoku titul mistra světa v muay thai v těžké váze. Tento skvělý válečník od svého posledního vystoupení v Plzni před dvěma lety, neprohrál jediné utkání, takže se bude na co dívat.


Nesmíme opomenout, že záštitou tohoto sportovního stánku je úřad Plzeňského kraje, zastupován hejtmanem panem Milanem Chovancem a velkým fanouškem je i náměstek školství a tělovýchovy hejtmana Plzeňského pan Jiří Struček, který vždy drží palce přímo u ringu. Jakékoli podrobnější informace o Souboji Titánů lze nalézt na internetových stránkách.

Petr Lukeš

 

Předprodej vstupenek zahájen.
Vstupenky do hlediště zajištuje SAZKA TICKET - www.sazkaticket.cz.

Informace o prodej vstupenek na plochu a ke stolkum je v sekci VSTUPENKY - www.soubojtitanu.cz

 

Lidé potřebují své vzory, aby mohli nalézt ve svém nitru hrdinu.

19.listopadu 2011 Den kdy se rodí legendy ....

 

 

 

 

Loading...
1