Štádler a Tůma jsou na Titány připraveni

17. 10. 2010

V neděli 17.října se v konala v prestižním karlovarském Grandhotelu Pupp další série turnajů Diamonds Fights, což je eliminační turnaj na nadcházející plzeňský Souboj Titánů. Mimo postupové kicboxerské zápasy se tam předvedli i dva plzeňští fighteři. Ve váze do 66 kg to byl osmnáctiletý Jiří Štádler a ve váze do 84 kg šestadvacetiletý Jan Tůma z Titán club Plzeň, oba podle pravidel K1.


Mladý Štádler se postavil proti Jiřímu Doleželovi z Muaythai Chomutov a své úlohy se zhostil nadmíru dobře. Proti Doleželovi působil Jirka subtilnějším dojmem, ale dokázal dobře využívat své výšky a délky paží. Předcházel soupeře v útocích, které zahajoval tvrdými kopy a kombinace zakončoval direkty nebo háky. V polovině druhého kola, byl chomutovský kickboxer pod velkým tlakem a několikrát jej Štádler zatlačil do provazů. Přestával být i pozorný a ani jeho kryt nebyl dostatečně pevný. Při jednom z klinčů se Jiřímu podařilo přesně zasáhnout kolenem hlavu a Doležel zůstat ležet na podlaze ringu. Štádlerovi se povedlo získat soupeřův skalp skvělým výsledkem KO ve druhém kole.

Druhým plzeňským želízkem v ohni byl Jan Tůma a to v souboji s atraktivním závodníkem tmavé pleti z Německa s Gena Every Wattsem. Oba se představili ve velmi dobré fyzické i technické kondici. Němec sice před Honzou často ustupoval do provazů a nosil ruce překvapivě dole, ale dobrým pohybem do strany se dokázal z Tůmova tlaku včas vymanit. Přitom také přesně kontroval. Každé kolo však náš reprezentant vyhrál na body a připsal si spravedlivý vítězný výsledek celkem 3 : 0 na body. Tůma se objevil v ringu po delší době, kdy si léčil zlomenou ruku a tak mu trochu chyběla ta správná „nažhavenost", aby dokázal soupeře porazit před limitem, ale předvedl velmi dobrý výkon.
Vystoupení našich závodníků sklidilo velké ovace, hlavně pak překvapivé KO Štadlera. Jsou příslibem do vyvrcholení letošní kicboxerské sezóny listopadového Souboje Titánů, které se pořádá 20.11. v hale plzeňské Lokomotivy. Do pyramidy Titánů postoupil jako vítěz Alexei Kunchenko z Ruska, který svého finálového soupeře Jiřího Kopečného z Brna poslal k zemi již v prvním kole těžkým prvým direktem a také ho v Plzni uvidíme ve vyřazovacích zápasech.
Petr Lukeš

Lidé potřebují své vzory, aby mohli nalézt ve svém nitru hrdinu.

20.listopadu 2010 Den kdy se rodí legendy ....

Loading...
1