Souboj Titánů zná svého krále

21. 11. 2010

Pavel Novák

Plzeň - Městská hala na Slovanech hostila o víkendu dlouho očekávané finále Souboje Titánů 2010. Vyprodané hlediště zhlédlo celkem šestnáct parádních zápasů. Kickboxerský galavečer navštívily i známé tváře. Například světový šampion v Muay Thai Ondřej "Spejbl" Hutník, nejúspěšnější český thaiboxer v historii a vítěz Souboje Titánů z roku 2009 Jiří Žák nebo zpěvák Daniel Landa. „Přijel jsem se na titány podívat s Onřejem Hutníkem a také podpořit kolegu z Hanuman Gym Praha Zdeňka Švamberka," řekl známý zpěvák.

Souboj Titánů odstartovalo pět předzápasů, ve kterých se představili borci z Titan clubu Plzeň. Jejich soupeři nebyli jen z jiných republikových oddílů, ale také ze Slovenska. Za domácí barvy si vítězství připsal jen Lukáš Šimek, který porazil Martina Mileva z TKBC Praha.

Hlavní program odstartoval vložený zápas plzeňského miláčka a čerstvého mistra světa v lowkicku Jiřího "George" Štádlera s Dominikem Vaškem z klubu Thaibox Hodonín. Štádler vlétl do souboje jako uragán. Ve druhém kole poslal soupeře dvakrát k zemi. O dva roky mladší Vašek však předvedl bojovný výkon a nedal svou kůži lacino. Plzeňan hnaný domácím publikem potvrdil roli favorita a zvítězil 2:1 na body. „Bylo to pro mě velké vítězství.V tak vynikající atmosféře, jakou předvedlo publikum, je radost bojovat," dodal po zápase Jiří Štádler.

Do prvního čtvrtfinálového zápasu v rámci pyramidy nastoupil Filip Sýkora z KTSO Praha a ve druhém kole vyprovodil z ringu Jiřího Kopečného z Muaythai Brno.Ve druhém utkání nestačil slovenský reprezentant Marcel Jáger na Rusa Kunčenka a v dalším střetu vzdal německý závodník Enrico Oschlies Rakušanovi Davidu Keclikovi. Posledním čtvrtfinálovým soubojem byl střet Daria Kadiče, reprezentanta Bosny a Hercegoviny s brněnským Lukášem Wolfem. Český bojovník nezaváhal a soupeře s přehledem vymetl z ringu.

Velkou atrakcí a netradiční podívanou byl vložený zápas v Muay thai podle plných pravidel. Celý zápas je provázen thajskými melodiemi a borci po ringu ladně tančí. V duelu Michala Krčmáře z Lana Gymu Praha a Jakuba Steidla z Muay Thay Hodonín se z výhry radoval bojovník z Moravy.
Velké emoce vzbudil vložený zápas Zdeňka Švanberka s ruským mladíkem Michailem Tjutěrevem. Zkušený třiatřicetiletý český borec si dvě kola vedl velmi dobře, ovšem ve třetím šel po trdém úderu k zemi a byl počítán. Švamberk to nevzdal a pokračoval, jenže mladý Rus ho vzápětí poslal dolů znovu. To se opakovalo ještě dvakrát a Švamberk ukázal jak velké srdce bojovníka má.

Semifinále svedlo dohromady Sýkoru s Kunčenkem a Keclika s Wolfem. Filip Sýkora si vedl znamenitě a ve druhém kole ukončil zápas kolenem. KO skončil i druhý souboj. Rakušan Keclik vytrvale zasahoval Lukáše Wolfa do kolene, až se brněnský borec na noze neudržel a zápas byl ukončen „Pár dní zpátky jsem měl zdravotní problémy, ale dal jsem do toho co nejvíc šlo a porval jsem se stím, myslím docela dobře,"dodal Lukáš Wolf.

Po semifinále přišel na řadu hodně očekávaný superfight mezi Plzeňanem Janem Tůmou a Alexandrem Petrusem. Tůma povzbuzován domácím publikem dával do výkonu vše a rval se jako lev. Petrus mu rozhodně zadarmo nic nedal a zdálo se, že má chvilkami i převahu. Chvíle Jana Tůmy přišla ve třetím kole a soupeře z Milenium Gym Klatovy trefil tak tvrdě, že byl zápas ukončen. „Já jsem s Honzovým výkonem velmi spokojen," dodal organizační ředitel Marek Kaigl.

Následovalo finále Filip Sýkora versus David Keclik a zápas to byl se vším všudy. Hala bouřila a bojovníci ukazovali to nejlepší, co umí. Duel dospěl až do extra kola, ve kterém vítěz Souboje Titánů z roku 2008 Davida Keclika, poslal high kickem Sýkoru na zem a všem bylo jasné, kdo bude králem. Pražský bojovník extra kolo ještě dokončil, nicméně králem se stal David Keclik. A nutno dodat, že zaslouženě.

 

Rozhovor s Davidem KeclikemKeclik podruhé králem
Plzeň - Rakušan českého původu David Keclik se stal po Jiřím Burzovi druhým bojovníkem, který dokázal dvakrát zvítězit ve finále pyramidy Souboje Titánů.
Jak hodnotíte své vystoupení?
Jsem velmi rád, že jsem se na pyramidu dobře připravil a že jsem to vyhrál.

Ve čtvrtfinále jste porazil Němce Oschliese, jaký to byl soupeř?
Trochu jsem ho podcenil, ale nakonec jsem přidal a Enrica jsem porazil ještě před gongem.

V semifinále jste narazil na brněnského Lukáše Wolfa a vaše taktika byla jasná. Útok na koleno?
Trenér mi poradil, abych hodně kopal a držel si Wolfa od těla. To jsem dělal, a proto jsem vyhrál.

Ve finále Filip Sýkora, jaký to byl soupeř?
Je dobrý a velice silný bojovník, ale já se snažil dodržovat svoji taktiku, která se ukázala jako úspěšná.

Bylo přidáno extra kolo, čekal jste to?
Nečekal, ale jsme v Česku a Sýkora je Čech, takže to chápu.

Ale vy jste taky Čech, ne?
Já jsem se tu narodil, ale bydlím v Rakousku, tak je to tak, jak to je.

 

 

 

 

Výsledky - předzápasy: Radek Štádler vs. Richard Suchý (remíza), Jakub Brada vs. Miroslav Koňský (SK), RSC ve 2. kole, výhra pro Koňského, Šimon Kutač vs. Tomáš Šajánek 2:3 na body, Lukáš Šimek vs. Martin Milev 3:0 na body, Jakub Sivák vs. Jan Homolka 0:3 na body. Superfighty 3x3 minuty K-1 rules: Jiří Štádler vs. Dominik Vašek, 2:1 na body, Zdeněk Švamberk vs. Michail Tjutěrev (Rus), TKO ve 3. kole, výhra pro Tjutěreva, Jan Tůma vs. Alexandr Petrus (BLR), TKO ve 3. kole, výhra pro Tůmu. Muay thai 5x2 minuty full: Michal Krčmář vs. Jakub Steidl, 1:2 na body. Pyramida - čtvrtfinálové zápasy 3x3 minuty K-1 rules: Filip Sýkora vs. Jiří Kopečný, TKO ve 2.kole, výhra pro Sýkoru,. Marcel Jáger (SK) vs. Alexej Kunčenko (Rus) 0:2 na body, David Keclik (AUT) - Enrico Oschlies (Ger) TKO ve 2. kole, výhra pro Keclika, Lukáš Wolf vs. Dário Kadič (BiH) 3:0 na body. Semifinálové zápasy: Filip Sýkora vs. Alexej Kunčenko, KO ve 2. kole, výhra pro Sýkoru, David Keclik vs. Lukáš Wolf, TKO ve 2. kole, výhra pro Keclika. Finálový zápas: Filip Sýkora vs. David Keclik 0:3 na body po nastavovaném kole

 

 

 

Loading...
1