SOUBOJ TITÁNŮ OSLAVIL 10.ROČNÍK

31. 12. 2013

„Bylo to jako z filmu," říká Marek Kaigl, organizátor prestižní show

 

Prestižní fighterská show Souboj Titánů má za sebou deset let existence. Jubilejní desátý ročník, který se odehrál v opravené Městské hale Lokomotiva v

Plzni 20.prosince 2013, byl v mnoha ohledech skutečně specifický. Do pyramidy se vrátilo osm fighterů do váhového limitu 91 kg. Divákům se tak představili čeští zástupci Petr Píno Ondruš, Jakub Klauda, Jiří Havránek a Petr Kareš. Ze Chorvatska dorazil Toni Čatipovič, z Polska Jaroslaw Zawodni, z Rakouska Henry Bannert a z Francie Thomas Alizier.
Prvotní eliminace složená ze čtyř fightů vytvořila dvě dvojice pro semifinále, přičemž byla doplněna o superfight Šimona Kutače a Matěje Vojtka.
Jedním z postupujících ze semifinále byl Petr Píno Ondruš, který se stal také tváří mediální kampaně letošního ročníku. Hned od začátku galavečera se právem stal hlavní hvězdou a miláčkem publika.

 

Žádost o ruku a slavné vítězství K.O. v prvním kole! Petr Píno Ondruš se stal hvězdou večera!
Právě Petr Píno Ondruš si po semifinálovém fightu vyžádal mikrofon a učinil z desátého ročníků Souboje Titánů ročník unikátní. Ze středu ringu požádal

svoji dlouholetou přítelkyni o ruku. Ve finále se pak „Píno" utkal s Jirkou Havránek. Diváci poměrně jednoznačně vyjadřovali otevřenou podporu Pínovi, který Havránka dokázal knokautovat již v prvním kole a stanul tak na vrcholu celé pyramidy jako nejúspěšnější fighter desátého ročníku Souboje Titánů.

Právem se stal právě Petr Píno Ondruš opravdovou hvězdou jak z hollywoodského filmu. „Bylo to skutečně jak z filmu. Petra Pína Ondruše jsme dali na plakáty, on nakonec suverénně vyhrál a ještě ta žádost o ruku," říká s úsměvem hlavní organizátor Souboje Titánů Marek Kaigl.

„Zápasy vůbec se ale povedly, což je velká zásluha Petra Otticha sportovního manažera Souboje Titánů, který má obrovský cit pro výběr borců a sestavování zápasů. Když se podívám zpátky na těch deset let, tak je to neuvěřitelné. Táhneme to už deset let, to se žádnému podobnému turnaji u nás nepovedlo. Zůstává nad tím rozum stát," hodnotí Marek Kaigl s tím, že dík patří celému týmu lidí, kteří se na akci podílejí. „Začínali jsme od nuly. Byli tady jen zápasníci z Plzně, Klatov nebo Domažlic. Teď sem jezdí závodníci z celé Evropy a Souboj Titánů má obrovskou prestiž. Je to unikát v celé republice a musím poděkovat řadě lidem. Někteří, jako třeba moderátor Petr Vejvoda, jsou s námi od začátku a další se postupně k týmu připojili. Dík patří Grafickému a webovému studiu Beneš & Michl. Jirkovi Pěčovi, který mi velmi organizačně pomáhá a zajištuje plynulý chod celého programu, také Zuzaně Heřmánkové, která má na starosti vše ohledně ring girls. Také Martinu Lvu, MUDr. Janu Říčařovi, Jiřímu Štádlerovi, Petru Sígrtovi a také bych chtěl poděkovat všem českým trenérům, kteří připravují borce na zápasy, za jejich práci. V neposlední řadě patří dík i všem rozhodčím, kteří dohlíží na regulérnost zápasů. Desátým ročníkem zdaleka nekončíme," dodává duchovní otec celého podniku.

Rok 2014? Souboj Titánů slibuje novinky. „Můžu slíbit, že to bude stát za to," láká s předstihem fanoušky Marek Kaigl.
Letošní ročník byl specifický také z organizačních důvodů. Velkou zkouškou nervů pro organizátory byla samotná rekonstrukce haly, která je tradičním

dějištěm Souboje Titánů. S nadsázkou se dá říct, že do poslední chvíle nebylo úplně jisté, jak to dopadne. Otevření haly se totiž kvůli komplikacím při opravách posunulo. „Letošní ročník byl ještě víc o nervech, když to tak řeknu. Původní termín byl 23. listopadu, kdy se zhruba v tu dobu konal galavečer vždy. Nakonec jsme termín museli posunout a skutečně několik týdnů před samotným večerem bylo teprve jasné, že termín klapne," vzpomíná Marek Kaigl, teď už s lehkou úlevou a spokojeností z výsledku.
Většina organizátorů sportovních akcí ve chvíli, kdy dojde na významný mezník, přistupuje ke změnám. Jisté je, že novinky čekají Souboj Titánů a to už v příštím ročníku. „Určitě se fanoušci mohou těšit na novinky. Po deseti letech jim chceme nabídnout něco nového, na co by se mohli těšit. Nechci ale předbíhat. Řada věcí teď v jednání. Můžu ale říct, že jednání jdou dobře a nejspíš už na konci ledna odkryjeme novinky pro příští ročník. S předstihem můžu slíbit, že to bude stát za to," dodává s trochou tajemným nádechem Marek Kaigl.

 

 


PETR PÍNO ONDRUŠ
KRÁL TITÁNŮ 2013

 

 

Loading...
1