Souboj Titánů opět zatřese Plzní!

25. 10. 2010

Turnaj Souboj Titánů určitě nemusíme nikomu z našich čtenářů představovat. Pořadatelé v čele s Markem Kaiglem každý rok posunují laťku kvality výš a výš a z malého okresního turnaje za několik let vybudovali turnaj se evropským zvukem na kterém se pravidelně představuje jen to nejlepší co český ringový sport nabízí. A tak se nám na tomto turnaji během posledních let v ringu objevili bojovníci jako Jirka Bursa, David Onufer, David Keclik, Ondra Hutník, Jirka Žák a mnoho dalších. Sezóna se pomalu blíží do svého finále a již za tři týdny, 20. listopadu, Plzeň opět uvítá ty nejlepší bojovníky z Čech a Evropy aby se opět utkali o korunu krále Souboje Titánů. Složení pyramidy je již téměř konečné, chybí už jen poslední jméno a věříme že i to bude velmi rychle oznámeno. Ale všech sedm bojovníků, kteří čekají na velké finále slibuje velkou podívanou. A my jsme se rozhodli, že se podíváme na každého z nich trochu blíže.


Bojovníci finálové pyramidy pro rok 2010:

Marcel Jáger (Slovensko)

Marcel Jáger se do podvědomí fanoušků Souboje Titánů nesmazatelně zapsal svou, asi nečekanou, výhrou nad domácí hvězdou Janem Tůmou. V tvrdém souboji jasně ukázal, že má tomuto turnaji co nabídnout. Minulý týden vybojoval třetí místo na nabitém turnaji Tafnet v Rusku, kde porazil ruského bojovníka Pavla Kharčenka, čili je jasné, že je ve formě a posílá svým soupeřům jasný vzkaz: "Jsem připraven!". Marcel Jáger je bojovník, který se snaží tlačit, má excelentní boxing a je dostatečně tvrdý a zkušený na to, aby mohl pomýšlet na úspěch.

Filip Sýkora (ČR)

Svěřenec Jana Vávry a jeho gymu KTSO Praha Filip Sýkora je bombardér, který již kvalifikaci v Plzni ukázal, že má zásoby bomb pro každého. Filip před pár dny zápasil v Rakousku proti Henry Bannertovi a opět zápas nezdržoval a ukončil ho KO ve druhém kole. Filipovou silnou zbraní v ringu je jeho silný úder a přehled. Jeho slabinou bývala pasivita a fyzická kondice, ale od té doby co trénuje pod Honzou Vávrou se tyto "slabiny" začaly vytrácet a již na kvalifikaci v Plzni ukázal, že mu nedělá problém udýchat několik zápasů za večer a vše nasvědčuje tomu, že finále Souboje Titánů je pro něj dostatečně velká výzva, aby se plzeňskému publiku předvedl v nejlepší formě!

Jindřich "Tornádo" Velecký (ČR)

Jindra Velecký je jedno velké příjemné překvapení turnaje, alespoň pro nás. Nebylo o něm velmi dlouho slyšet a poslední roky se věnoval především profiboxu, kde si velmi rychle vydobyl renomé tvrdého a odolného bojovníka. Jindra je bojovník, který jde vždy pro KO a svých 17 vyhraných zápasů v profiboxu v 16ti případech vyhrál KO, to už myslím mluví za vše. Mohlo by se zdát, že Jindrovou slabinou budou nohy, ale není to tak. Tornádo vlítlo do profiboxu po úspěšné kariéře thaiboxera. Jindra Velecký již v roce 1998 získal titul mistra ČR a titul vícemistra světa v thajském boxu a již tenkrát měl pověst nekompromisního tvrdého bojovníka s nímž se nevyplácí v ringu cokoliv podcenit. Jeho poslední zápas proběhl na Heroes Gate 2, kde prohrál velmi těsně na body se skvělým slovenským bojovníkem Vladimírem Idrányim. Velecký bude podle nás z jeden adeptů na zisk koruny krále Souboje Titánů.

Lukáš Wolf (ČR)

Výčet úspěchů Lukáše Wolfa je téměř nekonečný. Lukáš je mistrem světa v kickboxu s lowkicky z roku 2007, mistrem Evropy ve stejné disciplíně také z roku 2007, titul mistra světa získal i v roce 2006 takhle bychom mohli pokračovat. Má na svém kontě přes 100 zápasů, přičemž zvítězil ve více jak 70ti z nich. Věnuje se také mimojiné čínskému boxu (sanda) a tak není těžké uznat, že Lukáš Wolf je určitě jeden z nejkomplexnějších bojovníků v pyramidě. Lukáš se představil již na eliminačním tunraji v Plzni, kde v superfightu porazil na body Alexeje Kunčenka (o kterém bude ještě řeč, jelikož je také účastníkem pyramidy). Lukášovou hlavní zbraní je především, již zmíněná, komplexnost, dokáže zaboxovat, má skvělé nohy, boj na krátko. Disponuje dostatečně silným úderem i skvělou fyzičkou, jednoduše řečeno Lukáš Wolf je bojovník se kterým se vždy musí počítat jen nejvyšší mety.

Dário Kadič (Bosna a Hercegovina)

O bosenském bojovníkovi Dário Kadičovi toho mnoho nevíme, ale i z toho mála co víme je jasné, že to bude nepříjemný soupeř pro každého bojovníka v pyramidě. Jeho trenérem je Dzevad Poturak, K-1 bojovník, který je znám pro svůj agresivní styl založený na tvrdých boxerských úderech. Nic menšího ani nečekáme od Dária Kadiče. Všichni bojovníci z Bosny, které jsme viděli udivovali neskutečnou psychickou a fyzickou odolností a tvrdým úderem, tipujeme, že Kadič nebude vyjímka, navíc bojuje v obráceném guardu (je levák), což může být také pro soupeře nepříjemný problém.

David Keclik (Rakousko)

Davida Keclika určitě nemusíme nikomu představovat. David již ochutnal jaké to je stát se šampiónem Souboje Titánů a své kvality bude chtít jistě ukázat i nyní. Bojovník českého původu David Keclik udivuje především svou buldočí povahou, kdy je schopen obracet i zápasy, které se vyvíjejí od začátku v jeho neprospěch. Porazit Keclika znamená především porazit ho psychicky a to je úkol jen pro ty nejlepší ve svém oboru. Navíc tento borec disponuje i tvrdým úderem a skvělým boxingem,. Pevně věříme že David Keclík bude jeden z těch kdo promluví do složení finálové dvojice tohoto turnaje.

Alexej Kunčenko (Rusko)

Alexej Kunčenko je skvělý ruský bojovník, který se na finálový turnaj kvalifikoval svou výhrou na Diamond Fights v Karlových Varech. Jeho disciplínou je Muay Thai a v Rusku patří ke špičce svého oboru. Je ruským mistrem v thajském boxu (2008), stejně tak se stal ASP šampionem v thajském boxu (2008 a 2009). Má na svém kontě 40 zápasů a z ringu odcházel poražen pouze pětkrát. Z těchto pěti proher mají dvě na svědomí čeští bojovníci Lukáš Wolf a Jirka Žák. Kunčenko je velmi technický borec, má skvělé oko a načasování, už ve svém zápase s Lukášem Wolfem, kdy již v prvním kole seděl po přesném úderu na podlaze ringu, ukázal, že je psychicky odolný a ztrátu z prvního kola dohnal a Lukáš vítězství vydřel až v nastaveném kole. Kunčenko bude nepříjemným soupeřem pro každého, svůj poslední zápas na Diamond Fights s Jirkou Kopečným ukončil KO a již nyní se těší do Plzně. Ruská škola thajského boxu je nebezpečná vždy a ve všech podobách!

Superfights:

Jirka Štádler vs. TBA

Mladý talentovaný domácí bojovník Jirka Štádler ještě nemá určeného soupeře.

Zdeněk Švamberk vs. Václav Toman

Zápas specialisty na kopy proti skvělému boxerovi. Toman je dvojnásobným mistrem světa v kickboxu a je to velmi zkušený borec, který sází především na dobrý box. Na druhou stranu Zdeněk Švamberk používá především své kopy a jeho highkick je mezi fanoušky bojových sportů již téměř legendární. Oba borci jsou zkušený a oba dělají atraktivní zápasy, nic menšího ani nečekáme od tohoto zápasu.

Jan Tůma vs .Alexandr Petrus

Domácí hvězda Jan Tůma se opět představí v superfightu. Soupeřem mu tentokráte bude Alexandr Petrus z Klatov. Oba borci už si přes média neváhali vyměnit "komplimenty" a tak o elektrizující zápas máme postaráno. Petrus se nechal slyšet, že hodlá Tůmu porazit před limitem, což jeho soupeře zjevně pobavilo: " Petrus se kapánek pomátl, rád ho vyléčím.".
Zápas se bude boxovat pod pravidly K-1 ve váze do 84 kg. Tůma je na vítězné vlně, na turnaji Diamond Fights přejel svého německého soupeře Gene Wattse a bude skvělé sledovat, zda Petrus dokáže tuto vlnu před Tůmovým domácím publikem ukončit.

Co říci závěrem? Pyramida slibuje velkou podívanou. Na jednom turnaji máme borce s tvrdými údery jejichž zápasy téměř vždy končí KO (Sýkora, Velecký) namixovány se skvělými techniky (Kunčenko, Jáger) a bojovníky s vůlí šampiónů (Keclik, Wolf). To vše slibuje neskutečnou podívanou a já si řikám, opravdu si myslíte, že u tohodle můžete chybět? Uvidíme se v Plzni!

Zdroj: www.fightnews.cz

20.listopadu 2010 Den kdy se rodí legendy ...

Předprodej vstupenek .
K zakoupení ve vrátnici sportovní haly TJ Lokomotiva, Úslavská 75, 326 00 Plzeň, v pracovní den vždy od 10.00 hodin.

Pro mimo plzeňské je možná rezervace pomocí sms na tel: 731 410 410. K vyzvednutí budou v den akce 20.11.2010 (sobota) do 16.00  za plnou cenu 400 Kč hlediště,  450 Kč na plochu k ringu.

Vstupenky si také můžete objednávat na email: gala@soubojtitanu.cz, marek.kaigl@seznam.cz
Budou vám zaslány na adresu, cena vstupenky plus poštovné.
Vstupenky budou v prodeji i na místě  v den akce.

 

Loading...
1