Souboj Titánů – Ohléhnutí

10. 4. 2011

Eliminační turnaj v zaplněné hale Plzeňské Lokomotivy zostra odstartoval superfight Jiřího Štádlera a Jana Šámala. Zápas, který se nesl ve vysokém tempu dospěl až k extra roundu, kde těsné vítězství 2:1nbd. doslova „urval" domácí Jiří Štádler.

 

V prvním eliminačním zápase pyramidy 72,6kg. byl od počátku přesvědčivější Jan Fendrich, který Petra Dvořáka dostával postupně pod tlak, který vyústil ve výhru RSC ve druhém kole. Fendrich tak postoupil do finále.

V pyramidě -86kg. mohli diváci sledovat dynamický zápas Filipa Sýkory a Jana Homolky, který pro sebe získal na body pražský borec, díky jednomu počítání a větší přesnosti svých technik.

V druhém eliminačním zápase pyramidy 72,6kg porazil po stupňované převaze Martin Kališ ve 2. kole TKO Juru Vasilišina a postoupil tak do finále.

Saša Petrus porazil roundkickem na žebra KO v prvním kole Radima Kušniraka a postoupil tak do finále pyramidy -86kg proti Filipu Sýkorovi.

Alena Holá zvítězila v superfightu -56kg. nad polskou závodnicí Asií Gutovskou, která po počítání a drtivém tlaku české reprezentantky již nenastoupila do 3kola a zápas vzdala.

 

Očekávaný superfight těžkých vah mezi plzeňským Pavlem Plešincem a rakouským bojovníkem Elvedinem Zulumem byl opravdu epickou podívanou, ve které Plešinec ve svém prvním zápase nejprve ustál v pevném krytu „bouřku" a posléze drtivým úderem předčasně ukončil zápas již v prvním kole, když ringový rozhodčí nedovolil otřesenému soupeři pokračovat v zápase. Pavel Plešinec disponuje mimořádnou silou a odolností a ukázal v tomto zápase velký potenciál do budoucna.

 

Ve finále pyramidy -72,6 se střetl Jan Fendrich s Martinem Kališem. Vyrovnaný zápas dostal velký náboj ve druhém kole, kde Kališ po strhu zasáhl již na zemi kolenem Fenricha do hlavy, za což byl veřejně napomínám. Fendrich ihned na to sérií tvrých boxerských úderů poslal Kališe do počítání. Brněnský borec pokračoval v zápase, ale Fendrich si již nenechal vítězství vzít , několika háky posílá soupeře opět na podlahu ringu a stává se vítězem eliminační pyramidy -72,6kg.

 

Jan „Iron" Tůma a bělorus Stanislav Zaniewsky se utkali v superfightu -84kg. Zápas se nesl v duchu boxerských přestřelek v nichž byl Zaniewsky tím přesnějším. Jan Tůma se pokoušel dostat soupeře pod svůj pověstný tlak, byl nebezpečný až do konce zápasu ale bělorus nezaváhal a dovedl zápas do vítězného konce. Zaniewsky vítězí na body.

 

 

v Hlavním zápase večera, finále pyramidy -86kg. se proti sobě postavili Saša Petrus a Filip Sýkora, který byl tím, jehož techniky měli větší razanci i přesnost. Petrus se snažil pracovat, ale Sýkora v pečlivém krytu odolával jeho pokusům a okamžitě přebíral do svých útoků. uprostřed zápasu byl Petrus počítán, ale nakonec fight skončil v časovém limitu. Vítězem eliminační pyramidy se stává Filip Sýkora z KTSO Praha.

 

Zápasy eliminace Souboje Titánů nabídly knockouty, boje do poslední vteřiny, nové tváře, ženy v ringu, i překvapivé výsledky. Děkujeme všem divákům, kteří se rozhodli strávit páteční večer s námi.

Team Souboje Titánů.

 

 

 

 

Loading...
1