Souboj Titánů - Karlovy Vary

21. 10. 2009

Ve slavnostním sále grandhotelu, kde probíhají většinou koncerty vážné hudby, plesy, volba "Miss" a jiné "vážné" společenské akce, to tentokráte dunělo, jako nikdy před tím. Realizační tým - pánové Marek Kaigl, Petr Ottich, Mgr. Jiří Žofčin, Rudolf Stránský a jednatel pro rusky mluvící komunitu MUDr. Alexej Ružejnikov - splnil svůj úkol na jedničku a výsledkem byla nezapomenutelná a bouřlivá, sportovně-společenská akce, kde diváci ocenili nejen bezchybnou organizaci, důstojné prostředí, ale hlavně skvělé výkony bojovníků. Celým večerem nás provázel vynikající sportovní komentátor a stále ještě bojovník JUDr. Michal Frabša. Zápasy eliminace probíhaly podle pravidel K1 na 3X3 minuty.

První "céčkový" zápas mezi Jiřím Štádlerem z Naramy Plzeň a Tomášem Šajánkem z Shinkyokushin Sokolov na 3x2 minuty, podle pravidel K1, odpovídal jejich mládí. Oba šestnáctiletí borci překypovali energií až do posledního okamžiku. Bojovali nemilosrdně a naprosto vyrovnaně. Tomu pak také odpovídala atmosféra po vyhlášení výsledku. Příznivci Jiřího Štádlera projevili radost, příznivci Tomáše Šajánka naopak zklamání z rozhodnutí rozhodčích, přesně tak, jak to u vyrovnaných utkání bývá.


Ve druhém zápase se utkali David Onufer z MaXimus promo teamu - Rasant gym Teplice a Slovák Tomáš Seleši. Dynamický, razantně vedený zápas, kde vynikal Onuferův tvrdý pravý hák a výborné kontra údery oproti Selešiho skvělým kopům.Nakonec zvítězil zkušenější David, který slovenského borce poslal třikrát do počítání a ringový rozhodčí ukončil zápas TKO.V pořadí třetí klání a další zápas eliminace mezi Tomášem Lahodou z Full Moon gym Kolín a sibiřským tygrem Artemem Vakhitovem byl po celou dobu v režii ruského kickboxera, který se vítězstvím v tomto duelu probojoval do finále pyramidy, kde se měl střetnout s Davidem Onuferem. K lítosti všech se Davidovi během eliminačního zápasu obnovilo vážné a bolestivé zranění nohy a proto místo do ringu vedla jeho cesta do nemocnice. Artem Vakhitov se tedy stal kontumačně vítězem pyramidy a převzal mimo jiné i zvláštní cenu pro vítěze pyramidy - diamant, který sponzorsky věnovala společnost DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION.

Čtvrtý zápas byl jednoznačně
"karlovarskou záležitostí", kterou pořadatelé akce vložili do Souboje Titánů pro rozproudění vášní a atmosféry v sále a to především pro místní fanoušky obou borců, což stoprocentně vyšlo, v supertěžké váze si to na 3x2min v K1 pravidlech rozdali končící ringový veterán s úspěšnou sportovní historií Roman Kaločai ze spolupořádajícího KK Karlovy Vary a mladý, nabušený vyzyvatel Štefan
Karabinoš, zastupující sekci profiboxu ve stejném klubu. Přestože oba bojovníci spolu prakticky sportovně vyrůstali, zápas probíhal nekompromisně a divácky velice líbivě. Bouřlivá atmosféra v sále odpovídala složení příznivců, které bylo půl na půl a verdikt rozhodčích 3:0 ve prospěch zkušeností a techniky Romana Kaločaie byl nakonec jednoznačně akceptován.

Do předposledního zápasu podle pravidel Thaiboxu, bez loktů, na 3x2 minuty, nastoupil Adam Chajkin z Hanuman gym Praha s Thajcem Khomsanem Phiphitsalou, kterého trénuje americký bojovník a trenér, v České republice známý, Delroy Scarlett. Hned v prvních vteřinách zasadil thajský bojovník našemu Chajkinovi drtivý direkt na hlavu. Adam Chajkin byl zjevně po tomto úderu otřesen, ale ustál to. Pak převzal iniciativu a krok za krokem zvyšoval svůj tlak a bodový náskok, až nakonec, v tomto atraktivním duelu, jednoznačně zvítězil.

Poněkud delší přestávku, neboť "vypadl" finálový zápas mezi zraněným Davidem Onuferem a Rusem Artemem Vakhitovem, vyplnil MUDr. Ružejnikov poděkováním rusky mluvícím sponzorům a účastníkům turnaje a pak už následoval poslední zápas galavečera.


Závěrečná bitva neměla chybu a byl to skutečný SUPER TOP FIGHT. Do červeného rohu nastoupila česká jednička, fenomenální Jirka žák za MaXimus promo team - Hanuman gym Praha a proti němu, v rohu modrém, ruský bojovník Alexej Kunnchenko z EKS-KICK Russia - skromný, tichý, mladý kluk. Když začalo první seznamovací kolo a ruský moloděc střílel nohama stejně rychle a důrazně, jako rukama, bylo zřejmé že Jirka Žák má kvalitního soupeře a že to bude velmi zajímavé. Ve druhém kole začínal mít ale Jirka "navrch" a třetí kolo, to už byl jen drtivý, likvidační tlak ze strany Jiřího Žáka, nicméně ruský bojovník to nevzdával. V sále to bylo jako na hokeji, Rusové řvali, Češi řvali, atmosféra prostě úžasná. Jiří Žák svým naprosto přesvědčivým vítězstvím potvrdil své kvality, a tak bouřlivý závěrečný potlesk patřil nejen jemu, ale stejně tak i jeho skvělému soupeři Alexeji Kunchenkovi z Ruska a jednoznačně celému Gala večeru.Závěrem této stručné reportáže si dovolujeme pozvat všechny příznivce a účastníky populárního Souboje Titánů na plzeňské finále, které proběhne v sobotu 21.listopadu 2009, opět ve sportovní hale Lokomotivy Plzeň. Pro veřejnost bude hala otevřena od 16.00 hodin, začátek slavnostního večera bude v 18.00 hodin.

Za realizační tým karlovarské akce Rudolf Stránský

Loading...
1