Ředitele potěšili fanoušci i bojovníci

28. 4. 2010

„Jsem velmi spokojen s výkony borců, které při Souboji Titánů předvedli a mohu jim jenom poděkovat za jejich úžasná vystoupení," říká Marek Kaigl.

Podařilo se vše po organizační stránce zvládnout?
Za ta léta už máme nějakou praxi a organizace jde ruku v ruce se zkušenostmi, které jsme načerpali. Jsem rád, že do Městské haly na Slovanech přišlo půldruhé tisícovky diváků. Navzdory tomu, kolik dalších akcí se v sobotu v Plzni konalo.

Který zápas se vám nejvíce líbil?
Určitě finále malé pyramidy Sýkora versus Zedníček.

Sýkora předvedl v obou zápasech výborný výkon. Jak si podle vás povede ve finále velké pyramidy?
Když ještě více potrénuje, má předpoklady k tomu, aby nás ve finálovém utkání velké pyramidy všechny mile překvapil.

Jak se vám zamlouvala vystoupení plzeňských borců?
Jsem spokojen, protože do boje dali srdce i bojového ducha. Nejvíce mě potěšili Šimon Kutač a Jiří Štádler, kteří své zápasy vyhráli.

Není pro vás zklamáním porážka Josefa Zahradníka?
Pro mě ne. Sice jsem doufal, že vyhraje, ale je to sport a prostě mu tenhle zápas nevyšel. Příště to bude určitě lepší.

Poslední zápas mezi Anatolijem Hunanyanem a Batu Hasikovem byl velice vyrovnaný, přesto rozhodčí určili za vítěze prvně jmenovaného. Co na to říkáte?
Já bych byl raději, kdyby se přidalo kolo navíc, ale rozhodčí takhle rozhodli a to je nutné respektovat.

Na co se fanoušci kickboxu mohou v nejbližší době těšit?
Nejbližší  turnaj proběhne v Karlových Varech 12. června. Na finále velké pyramidy se potom mohou těšit fanoušci v listopadu v Plzni.

Autor: Redakce DeníkV sobotu 24.4.2010 se v Plzni ve sportovní hale Lokomotivy konalo již tradiční jarní kolo Souboje Titánů. Tento turnaj je předvojem listopadového vyvrcholení, ve kterém se o hlavní výhru střetnou jednotliví vítězové předkol. Přestože byly na tento termín v Plzni naplánovány jiné sportovní a kulturní akce, na Lokomotivě se opět sešlo mnoho fanoušků. Novinkou byl i „fanouškovský kotel" plzeňských hokejistů a přímé zapojení některých plzeňských hokejových hvězd v rolích ringových sekundantů. Také plzeňští fighteři nastupovali do ringu v pravých hokejových dresech Indiánů.

Pro některé závodníky reprezentující Českou republiku, byli pozváni soupeři z boxerské a kickboxerské velmoce, z Ruska. Ruští bojovníci přijeli se sebevědomou a bojovnou náladou, ale všichni, kteří se s našimi borci střetli, se museli sklonit před uměním domácích bojovníků. Téměř všichni sportovci předvedli srdnaté výkony. Diváky určitě potěšil i zápas v žákovské kategorii.

Pochvala za svou prezentaci patří jak ringovým a bodovým rozhodčím a moderátorům tak i všem, kteří se na pořádání galavečera podíleli větším nebo menším dílem. Do týmu pořadatelů spadají nejen ti, na kterých ležela tíha organizování hlavního programu, ale i ti, kteří se starali o ty nejmenší detaily. V neposlední řadě je třeba ocenit práci ringového lékaře, hostesek, ochranky, osvětlovačů a zvukařů. Samozřejmě dík patří Krajskému úřadu města Plzně a všem sponzorům, z nichž někteří se na pořádání Souboje Titánů podílí již od samého začátku a bez jejichž zájmu by se tento sportovní svátek nemohl pořádat.
Jarní galavečer dopadl dobře snad i pro poražené závodníky a nyní se budou organizátoři pomalu připravovat na pořadatelství dalších turnajů Souboje Titánů.
Marek Kaigl

Loading...
1