Příběh Verunky

2. 4. 2017

Příběh Verunky,
malé-velké bojovnice, která se statečně rve se svým těžkým životním osudem.
V Pátek, před slavnostním zahájením Souboje Titánů posloužil náš ring dobré věci.
To když se právě tato mladičká bojovnice stala hlavní postavou fotky, na které po boku České Muay-thai legendy Ondry "Spejbla" Hutníka, mladého plzeňského bojovníka Dana Zdeňka a jeho mladší sestřička Báry vznikla fotografie, kterou naleznete v právě chystaném charitativním kalendáři, který pro nadaci Šance onkoláčkům připravuje nejlepší možný člověk, nejlepší česká fotografka pohybující se na naší scéně bojových sportů Lenka Bartáková z CzechFighters.cz

Pokud byste též rádi přispěli a podpořili tento projekt pro nadaci Šance onkoláčkům nějakou, vámi libovolnou částkou, pak určitě máte možnost svůj příspěvek zaslat na transparentní účet nadace, který je: 2600717725/2010 a do poznámky uváďejte prosím: KALENDÁŘ
Děkujeme!

Nadační fond Šance onkoláčkům

Verunku známe již dlouhou dobu, občas se její úsměv objeví a zase zmizí, moc si vážíme toho, že nám její rodiče svěřili i její velmi silný příběh. A protože je to opravdu bojovnice, každý den bere s tolik dobíjejícím úsměvem. Moc ti fandíme beruško !!!
Veronika se začala léčit v roce 2014. V květnu byla nemocná, trpěla vysokými teplotami a stěžovala si na bolest nohy. Potom ji paní doktorka odeslala na vyšetření do nemocnice v Plzni a tam zjistili, že Veronika má nádorové onemocnění. To bylo krátce před jejími narozeninami v červnu 2014. Diagnóza - neuroblastom. Bylo to o to horší, že nádor v té době už byl metastázovaný do kostí, kostní dřeně a uzlin. Byla převezena do FN Motol a tam začala intenzivní léčba. Nejprve 8 sérií chemoterapie, potom operace a vyjmutí primárního ložiska nádoru a na podzim a pak ještě na začátku prosince dvě dávky radioizotopu na klinice nukleární medicíny. Na jaře 2015 následovala transplantace vlastních krvetvorných buněk, která selhala, a tak došlo na transplantaci kostní dřeně od dárce. Na konci srpna už bylo jasné, že druhá transplantace byla úspěšná a Veronika mohla i s maminkou, která s ní její nemocí prochází od samého začátku, konečně domů. Po třech týdnech doma se u Veroniky projevila reakce CMV, a to znamenalo další 3 týdny v Motole. Těsně před Vánocemi nás propouštějí domů.

Následovaly pravidelné kontroly na transplantační ambulanci a vypadalo to, že vše je v naprostém pořádku. Po prázdninách 2016 Veronika nastoupila zpátky do školy a maminka do zaměstnání. Asi po měsíci začala Veronika kulhat. Návštěva ve FN Plzeň a rentgen spolu s MR odhalily, že nemoc se Veronice vrátila. Následoval pobyt ve FN Motol a zahájení chemoterapií. V současné době je Veronika s maminkou v domácím léčení a na chemoterapie dojíždí do FN Plzeň. Doufáme, a s námi celá rodina a naši blízcí, že vše dobře dopadne a léčba bude úspěšná. Jedna věc je nade všechno jasná! Veronika je bojovnice a přes všechny potíže je pořád usměvavá a dobře naladěná a rozdává všem dobrou náladu.
Verunka je moc šikovná slečna proto ji určitě potěší potřeby k tvoření
Barvy na textil,
šablony
fixy, pastelky, plátno
fixy na textil
Cokoli se dá na tvořeníčko využít
Radost určitě udělá i drobnost šperk
prosíme neposílejte plyšáčky

Moc Vám děkujeme za pozornost, pokud byste Verunku chtěli potěšit, adresu Vám jako vždy zašleme do zprávy Vaše onkotety

 

Loading...
1