Michal Dvořák se chystá do ringu.

27. 9. 2015

Jak již jistě víte,na SOUBOJ TITÁNŮ se letos chystá do ringu,podle pravidel K-1 i Michal Dvořák,bývalý hokejový útočník plzeňských Indiánů a tak si o něm a jeho kariéře pojďme něco povědět.

Michal se narodil ve Šternberku - stejně jako jiný hokejový útočník Boston Bruins a české reprezentace David Krejčí.
Ve Šternberku s hokejem začínal,ovšem již v 8.třídě zaznamenal svůj první přestup,ze Šternberka odešel do Olomouce,kde hrál za dorost a posléze i za mužský extraligový klub.
Olomouc ale nedlouho na to prodala extraligovou licenci do Karlových Varů a hráči se "rozutekli" do jiných klubů.
Konkrétně Michal šel zkusit štěstí do zámořské juniorky - OHL (Ontario Hockey League) a třeba se jednou i dostat do nejslavnější hokejové soutěže světa - NHL!! K tomu svým způsobem neměl moc daleko,ale bohužel to na konec nevyšlo.
Na před sezóní kemp si ho pozval klub,právě z NHL - Carolina Hurricanes za které nastoupil ve třech přípravných zápasech (mj. proti slavným New York Rangers)

Po návratu do Evropy podepsal smlouvu v německém Essenu,kde tou dobou trénoval například i v současnosti trenér extraligového Hradce Králové Peter Draisantl.

Essenu se ale sezóna vůbec nepovedla a skončil na posledním místě a tak se Michal znovu stěhoval.
Tentokrát do Plzně,kde odehrál čtyři roky,po kterých odešel do rivalských Karlových Varů aby se po třech letech tam,znovu vrátil do Plzně, kde během loňské sezóny ukončil kariéru.
Hned ale zamířil do vedení klubu, kdy se stal místopředsedou představenstva hokejového klubu HC Plzeň.
Do toho v loňským říjnu,během komunálních volbách se dostal s velkým množstvím preferenčních hlasů za uskupení Občané patrioti do zastupitelstva města Plzně a díky koaliční dohodě byl zvolen radním za sport a podporu podnikání.

Už během své hokejové kariéry byl navíc znám jako milovník bojových sportů,kterým se ve svém osobním volně rád věnoval.
Michal byl typ hráče,který nikdy nedával sice moc gólů a nebyl moc vidět na předních místech tabulek produktivity,to byl spíše dost vidět v tabulce trestných minut, ale nebylo to proto,že by hrál nějak zákeřně,to NIKDY!!
Jen to byl ukázkový hráč na tzv. černou práci na ledě,což bohužel ne všichni takové hráče dokáží ocenit,hlavně přesně takový hráči jako byl právě Michal jsou poměrně dost důležití v každém týmu.

Osobně říkám,že zrovna "Dvořka" byl jeden z mých nejoblíbenějších hokejistů, mnohem oblíbenější, než ti,o kterých se mluví ve spojitosti s jejich produktivitou..
Tvrdě ale čistě,takovým stylem Michal hrál,kéž by takových hráčů jako byl on bylo více.

Vstupenky kupujte v předprodeji sítě ticketpro.


Objednávejte zde
.

 

 

 

Loading...
1