Hunanyan se Sýkorou kralují Titánům.

23. 11. 2011

Plzeň - Kickboxerský galavečer Souboj Titánů přilákal do plzeňské ČEZ Areny na čtyři tisícovky diváků a k vidění byla vskutku podařená sportovní show.
O krále Souboje Titánů se bojovalo ve dvou pyramidách a kategorii do 72,6 kg ovládl Anatoly Hunanyan, který ve finálovém duelu uštědřil KO ve 2. kole Janu Fendrychovi.

V pyramidě do 86 kg zvítězil Filip Sýkora, když ve finále ukončil zápas s Tyronem Westem z Německa už v 1. kole. „Finále se mi povedlo. Westovi jsem dal koleno na hlavu, což v životě nedělám, ale vyplynulo to z kombinace a bylo po zápase. Musím říci, že předchozí zápas s Holanďanem Akdenizem byl pro mě mnohem náročnější. Soupeř byl velice tvrdý, ale vyhrál jsem a to mě těší nejvíce," zhodnotil své vystoupení v Plzni Filip Sýkora.

Zlatým hřebem večera byl zápas ikony českého thaiboxu a jednoho z nejúspěšnějších českých reprezentantů na světové scéně Ondřeje ´Spejbla´ Hutníka s ruským borcem Shamilem Abasovem. Spejbl si s ruským bohatýrem poradil a zvítězil 3:0 na body. „Já jsem se zápasem celkem spokojen. Samozřejmě, když vyhraji k. o. tak je to hezčí, ale tuhle výhru beru taky," dodal po utkání Hutník.

V dalších zápasech se představilo ještě 16 borců. V úvodu vyzval klatovského Alexandra Petruse domácí Václav Pejsar a už ve druhém kole se radoval z vítězství k. o. „Bylo to těžké. Hlavně Petrusovy kopy na žebra, ty byly hodně cítit. Na soupeře jsme si ale věřil a vyšlo to," těšila výhra Václava Pejsara.

Zajímavým duelem byla i bitva o Plzeňskou supertíhu, kde Pavel Plešinec podlehl Jakubu Menclovi. „Soupeř ukázal, že je velice tvrdý protivník, nedal nic zadarmo a bojoval až do konce. Já šel do utkání od začátku naplno a těší mi, že se to doma před plným stadionem povedlo," řekl po duelu Jakub Mencl.
Další velmi zajímavý fight nabídla ´dívčí válka´, ve které Eva Líšková porazila domácí závodnici Alenu Holou až v extra kole.

„Soupeřka mě ničím nepřekvapila. Čekala jsem, že bude trochu tvrdší, z čehož jsem měla respekt, a myslím si, že jsem na tom byla silově mnohem lépe, bohužel měla lepší dynamiku a velký problém mi dělal obrácený gard. Nikdy jsem proti levákovi v ringu nestála, a i když jsem se na to v přípravě zaměřila, nevyšlo to. Před zápasem jsem říkala, kdo se lépe vyspí, ten vyhraje, takže se lépe asi spalo Líškové," dodala smutně Alena Holá.

 

 

 

Loading...
1