Diamonds Fights v Karlových Varech

19. 10. 2010

se stává jedním z pilířových turnajů Souboje Titánů, což se opět potvrdilo dne 17.10.2010, kdy proběhla další akce pánů Mgr. Jiřího Žofčina, Marka Kaigla a Petra Otticha, tentokráte v Grandhotelu Pupp. Krásné prostředí konferenčního sálu Grandhotelu Pupp bylo důstojným místem pro konání poslední kvalifikace na letošní finále „Titánů", které proběhne tradičně v listopadu v plzeňské sportovní hale TJ Lokomotiva.

Letošní Diamonds Fights jsem si náramně užil v roli diváka, atmosféra byla výborná a vlastní organizace klapala jak švýcarské hodinky. Kdo vážil cestu do Karlových Varů, jistě nelitoval, fighty byly strhující a akce měla rychlý spád.

Shlédli jsme celkem 10 zápasů dle pravidel K-1, stylu shinkyokushin karate a MMA, přičemž čtyři borci v pyramidě bojovali o poslední volné místo ve finálové pyramidě „Titánů". Byli to Ondřej Srubek z KBC Přerov, ruský profesionál Alexei Kunchenko z týmu Avantgard, Jiří Kopečný z Muay Thai Brno a německý borec Femi Dadzie.

Po ukázkách shinkyokushin karate v podání mladých karatistů Kamikaze Sokolov bylo složení zápasů a výsledky následující:

-30 kg., 2x1,5 min. K-1
Jan Štěpnička/ Kamikaze Sokolov vs Bohdan Bárta/ SK Leon Most
Zápas asi desetiletých kluků byl správně rozhodčími vyhlášen jako remíza, kde oba borci ukázali spíše bojovné srdce, na technice kopů a hlavně úderů budou muset ještě zapracovat. Je však dobré zařadit na pořad gala večera jeden dva zápasy mládeže, protože aktéry to povzbudí do dalších tréninkových hodin a potenciální adepti bojových sportů vidí, že nic není jednoduché a cesta na bájný sportovní Olymp je velmi, velmi dlouhá a trnitá. Zde se žádné „rychlokvašky" nepěstují.

-82 kg. 3x2 min. K-1
Tomáš Šajánek/ Kamikaze Sokolov vs Jiří Hataš/ Muay Thai Chomutov
Duel tempově velmi strhující, kdy větší fyzickou odolnost prokázal Tomáš Šajánek, mistr Evropy ve stylu shinkyokushin karate, který těsně 2:1 porazil svého soupeře Jiřího Hataše, svěřence české hvězdy v thajském boxu Jiřího Žáka. Oba soupeři předvedli dobrý pohyb po ringu, nikterak se nešetřili, což diváci v sále velmi ocenili. Opět se ukázalo, že méně zkušení borci jsou schopni díky správné motivaci a srdci bojovníka udělat lepší zápasy než někteří jejich zkušenější kolegové.

-84 kg. 3x3 min. K-1 - eliminace pyramidy
Ondřej Srubek/ KBC Přerov vs Alexei Kunchenko/ Avantgard Rusko
Hvězdně obsazená eliminace, kdy hlavně ruský borec, mistr světa z roku 2006 byl příslibem výborného zápasu, přičemž stále se lepšící Ondra (trenér Tomáš Tomiga) chtěl favoritovi postup překazit. Začátek spíše vyčkávací, Rus si patrně vědom svých kvalit začal více šlapat až v druhé části zápasu. Ondra se snažil dobře sekundovat, párkrát svého zkušenějšího soupeře slušně zasáhl low-kickem nebo dobře mířeným hákem ale jak se Rus rozpaloval, pomalu docházeli Ondrovi síly a v druhé polovině posledního kola již měl Alexei navrch. Rozhodčí to viděli na 2:0 a Kunchenko byl prvním finalistou eliminace Diamonds Fights

-84 kg. 3x3 min. K-1 - eliminace pyramidy
Jiří Kopečný/ Muay Thai Brno vs Femi Dadzie / SRN
Jirka začal ve velkém stylu a svého papírové zkušenějšího borce převyšoval od prvních vteřin zápasu. A to byl německý soupeř se svými dvaceti pěti výhrami a jen dvěma prohrami a titulem mistra SRN favoritem. Brněnský svěřenec trenéra Karla Kaisera těžil hlavně z razantních úderových technik rukou a fyzické kondice. Když se k tomu přidá i odolnost „snést ránu", pak je dílo dokonáno. Druhým postupujícím do finále pyramidy Diamonds Fights byl brněnský borec a to jasným vítězstvím 3:0.


-66 kg. 3x3 min. K-1
Jiří Štádler/ Narama Plzeň vs Jiří Doležel/ Muay Thai Chomutov
Mladý Jirka Štádler prokazuje každým zápasem větší přehled a lepšící se boxerskou techniku. Zkušeností má již dostatek, zápasí v několika bojových stylech včetně klasického boxu. Jirka Doležel byl hlavně v začátku zdatným soupeřem, hlavně se mi líbila jeho tvrdost, přesto se nevyvaroval chyby, která ho stále prohru KO a vítězství si mohl vychutnat plzeňský borec.

-80 kg. 2x3 min. + 3 min. případné nastavení shinkyokushin karate
Tomáš Vik/ Česká republika vs Ilnar Nurmukhametov/ Rusko
Vhodně zvolený zápas, kdy si publikum odpočinulo od K-1 a mohlo sledovat zápas zkušených karatistů, reprezentantů svých zemí. Zápas rozhodoval Jirka Žofčin a duel to byl velmi vyrovnaný, kdy postupem času získával mírnou převahu domácí Tomáš Vik, bývalý mistr ČR, který byl po skončení řádné zápasové doby bez nutnosti nastavení, vyhlášen vítězem.

-76 kg. 3x3 min. K-1
Miroslav Holek/ Kamikaze Sokolov vs Petr Dohnal/ Muay Thai Brno
Duel pro sebe rozhodl brněnský Dohnal, svěřenec trenéra Karla Kaisera.

-84 kg. 3x3 min. K-1
Jan Tůma - Titán klub Plzeň vs Gene Every Watts/ SRN
Publikem velmi očekávaný zápas, kde nastoupil Honza Tůma, který se v zápase s ničím nepáře, a jde si za svým vítězstvím způsobem start cíl. Honza se mi osobně opět velmi líbil, necouvl ani o píď, jeho údery nacházely cíl na soupeřově těle a hlavě. Dokázal dobře střídal pásma a Gena Everyho Watte zatlačil často do provazů, prostě to „valil". O vítězství 3:0 na body nemohlo být pochyb. Jeden z nejlepších fightů večera.

-95 kg. 2x5 min. MMA
Rudolf Kříž/ Monster Gym Praha vs Sultan Aliev/ Rusko
Duel rozhodoval André Reinders, výborný zápasník MMA. Proti sobě nastoupili za pražský Monster Gym Ruda Kříž, držitel bronzové medaile z MS v Combat Sambo a dvojnásobný mist světa FCF Aliev. Borcům se v počátku moc na zem nechtělo a řadu akcí zvládli ve stoje. Bylo vidět, že jim sedí spíše zápasnický styl boje, do žádných ručních boxerských výměn se skoro nehnali. Poslední akce na zemi skončila odklepáním Sultana Alieva a vítězem se stal pražský svěřenec trenéra Petra Knížete. Rus trochu protestoval proti verdiktu, prý mu český borec Kříž při technikách na zemi nedovoleně zaútočil na oči, což však zkušený André Reinders odmítl, a bylo po diskuzích a verdikt potvrzen.

-84 kg. 3x3 min. K-1 - finále pyramidy
Alexej Kunchenko/ Avantgard Rusko vs Jiří Kopečný/ Muay Thai Brno
Závěrečný top fight bohužel skončil před časovým limitem, kdy se po sérii akcí ze strany Alexeje Kunchenka ocitl Jirka na zemi a poranil si loket. S tím se skutečně nedá proti borci světové třídy jakým je Kunchenko bojovat, a proto byl zápas ukončen a do finále Souboje Titánů jako poslední postupuje Kunchenko, který si jako vítěz pyramidy Diamonds Fights odnesl od zástupkyně společnosti DIC a.s. pravý diamant !

Závěrem bych rád vzdal hold všem organizátorům od Mgr. Jiřího Žofčina, kteří jeli jako dráha, a kteří přispěli k zdárnému průběhu turnaje, určitě rozhodčím, kde se to slavnými jmény jen hemžilo - Jiří Apeltauer, Filip Miňovský, Ondřej „Spejbl" Hutník, André Reinders, Marek Lončák, co jméno to sportovní pojem. Dík patří i reklamním a obchodním partnerům, kteří včetně těch hlavních, jako společnosti DIC a.s., České unie bojových umění, Budoland CZ a dalších přispěly ke vzrůstající společenské prestiži této sportovní akce a kontaktních sportů vůbec.


MICHAL FRABŠA

 

 

 

 

 

Loading...
1